Keturiasdešimt pirma pamoka

Dėmesį skirsime skaičiams, skaitvardžių darybai priešdėlių pagalba. Žodynas keliaujantiems lėktuvu.

anglų kalbos kursai

Pamokos tema - laikas. Dėmesį skirsime skaičiams, skaitvardžių darybai priešdėlių pagalba. Rimtai padirbėsime su žodynu, kurio tikrai prireiks keliaujant lėktuvu. Pabaigoje pasiklausysime mūsų viešnios iš Pietų Korėjos pasakojimo apie jos pilną netikėtumų kelionę.


Dėmesio! Jūs matote tik garsinės medžiagos ir konspekto pradžią. Užsisakykite dabar ir gaukite visą anglų kalbos pamoką, kurioje galėsite išklausyti tolimesnį įrašą, pamatyti video ir žodynėlį, taip pat turėsite progą įtvirtinti tarimą bei peržiūrėti užrašus. Visą audio medžiagą galėsite parsisiųsti mp3 formate!

Audio   

Nemokamos dalies trukmė - 5 min. Visa pamoka - 23 min.


Parsisiųsti audio mp3 formate

Video   

video not available

Parsisiuntimas   

Įsigykite pamoką ir tuomet galėsite ją parsisiųsti.
Pirkti pamokas

Žodynas   

#WordTranslation
1November  lapkritis
2byte  baitas
3gigabyte  gigabaitas
4fraction  trupmena
5decimal  dešimtainis
6point  kablelis

Nemokamoje dalyje pateikta tik dalis žodžių.

Notes   

Hi! This is the eleventh lesson of the pre-intermediate course. Do you know the answer to the riddle?

Sveikinamės jau vienuoliktoje pamokėlėje. Ar įminėte mįslę? Kas aš esu? Aš esu pats trumpiausias ir ilgiausias, greičiausias ir lėčiausias. Aš esu labiausiai žmonių švaistomas, tačiau manęs labiausiai jiems reikia, nes be manęs niekas negali vykti. Kas aš?

What am I? Of all the things in the world, I am the shortest and the longest, the swiftest and the slowest. I am the thing people waste the most. Yet they need me more than anything else, for without me nothing can be done. What am I?

If you solved the riddle, you know that the topic of today is time. Actually we will only revise time in order to understand the timetables at the airports. We will work on numbers and especially on number prefixes. Then we will learn loads of travel vocabulary. At the end of our lesson our guest from South Korea will talk about her last travelling experience.

Taigi, greičiausias, lėčiausias ir mums taip reikalingas yra laikas. Svarbu ne tik suprasti, kelintą valandą vienur ar kitur ateiti, bet ir teisingai pasakyti laiką. O kaip tai pravartu klausant skelbimų oro uoste. Kadangi esate ne pradžiamoksliai, tai šiandien dėmesio skirsime ne tiek laiko raiškai, kiek patiems skaičiams, skaitvardžių darybai priešdėlių pagalba. Rimtai padirbėsime su žodynu, kurio tikrai prireiks keliaujant lėktuvu. Pamokėlės pabaigoje pasiklausysime mūsų viešnios pasakojimo apie jos pilną netikėtumų kelionę. Manau, kad ne tik Pauly bus patenkintas, jei pradėsiu nuo anekdoto.


Let’s start with a joke. Here is a very short story of a man. The man says:


While I was walking along a street in a small town a man came up to me and asked, “What time is it?” I looked at my watch and answered, "It’s five o’clock." "I must be going crazy," said the man. “All day long I keep getting different answers."

- I keep getting different answers? He’s really crazy :)
- Taip, jam vis pasakydavo kitokį laiką, juk klausdavo kitu metu :)


O dabar pasikartokime laiką. Pauly, sakyk lietuviškai, o mes pasakysime, mielieji, angliškai, ar ne? Ready?

17:10 - seventeen ten

22:55 - five to eleven

23:20 - twenty past eleven

13:15 - quarter past one

14:30 - half past two

15:35 - twenty five to four

16:25 - twenty five past four

19:40 - twenty to eight

20:50 - ten to nine

21:45 - quarter to ten

Testas   


Pasitikrinkite žinias.
Testą galite kartoti tiek kartų, kiek tik pageidaujate.