Keturiolikta pamoka

Bendrausime Present Simple laiku, pakalbėsime apie įprastos dienos veiksmus.

anglų kalbos kursai

Keturioliktoje pamokoje bendrausime paprastuoju esamuoju (Present Simple) laiku, pakalbėsime apie įprastos dienos veiksmus, taip pat jūsų laukia dialogas angliškai su užsieniete. Suvaidinsime situaciją, kuomet du nepažįstamieji šnekasi angliškai. Jau iš turimų žinių, dėliosime sakinius, klausimus.


Dėmesio! Jūs matote tik garsinės medžiagos ir konspekto pradžią. Užsisakykite dabar ir gaukite visą anglų kalbos pamoką, kurioje galėsite išklausyti tolimesnį įrašą, pamatyti video ir žodynėlį, taip pat turėsite progą įtvirtinti tarimą bei peržiūrėti užrašus. Visą audio medžiagą galėsite parsisiųsti mp3 formate!

Audio   

Nemokamos dalies trukmė - 5 min. Visa pamoka - 21 min.


Parsisiųsti audio mp3 formate

Video   

video not available

Parsisiuntimas   

Įsigykite pamoką ir tuomet galėsite ją parsisiųsti.
Pirkti pamokas

Žodynas   

#WordTranslation
1Daily routines  dienos veiksmai
2to wake up  pabusti, pažadinti
3to get up  atsikelti
4to make a bed  pasikloti lovą
5to have a shower  praustis duše
6to clean the teeth  valytis dantis

Nemokamoje dalyje pateikta tik dalis žodžių.

Notes   


Sveiki ir vėl. Tikiuosi jums neįkyrėjome, tad su jumis sveikinasi Jolanta ir Paulius. Linkime jums gražios pamokos su mūsų anglu24 mokyklėle. Gal jau viską išmokome ir belieka tik pradėti kalbėtis su pažįstamais ir nepažįstamais angliškai?

Mūsų patarimas – nebėkite nuo angliškai kalbančio žmogaus i šalį. Kalbėkite kaip mokate, kaip išmokote mūsų pamokose. Geriau suklyskite, bet kalbėkite, palaikykite pokalbį. Britai ir šiaip užsieniečiai mėgsta, kai su jais stengiamasi kalbėtis angliškai. Jie nėra pasipūtę ir tikrai nepuls įrodinėti, kad blogai kalbate. Jie džiaugsis, kad išvis kalbate angliškai. Ir nors kokia populiari ir reikalinga anglų kalba visame pasaulyje, dar daugelis žmonių mano, kad jos neįmanoma išmokti. O mes su Pauliumi ir su savo pamokėlėmis sakome – ĮMANOMA.

Tie, kas mokotės su mumis, jau matote, kad pradėjus nuo nulio, pradeda aiškėti ši kalba. Toliau gal kiek ir sunkiau, bet nenuleiskite rankų – džiaukitės jau pasiektais rezultatais. Mes ir toliau mokysime jus įvairių laikų išraiškų, frazių.

Dar vienas patarimas visiems besimokantiems – skaitykite knygeles. Ir dirbkite su žodynu. Pradedantiesiems yra daug užsienio kalbų knygynuose skirtų anglų mokymuisi adaptuotų knygelių. Internete jų net yra garsinių įrašų. Ne visada būtina žinoti kiekvieną žodį, kad suprasti, kas pasakojama. Daug ką galima suprasti iš konteksto, tačiau, jei norite praplatinti savo anglų kalbos žodynėlį, būtinai skaitykite su žodynu. Taip pat keletas žodžių dėl rašybos. Ne visi ją spėja pramokti, bet patariame mokytis dabar. Gal jos labai reikės ateityje, o tada mokytis vien rašybos bus nelengva. Kalbą kaip ir žinosite, o rašyti nemokėsite. Mūsų video medžiagoje labai aiškiai pateikiama rašyba. Vieną žodi rašykitės sau po kelias eilutes. Po penkias ar aštuonias, kiek kam reikia. Tai sunkus darbas, bet tik taip išmoksite rašyti. Mintyse sakykite to žodžio tarimą, o kai rašote, skaitykite jį taip, kaip jis rašosi. Ir dar šone būtinai pasirašykite lietuvišką to žodžio variantą. Jį lietuviškai užtenka pasirašyt kartą, vis žvilgčiodami, prisiminsite, ką reiškia tas žodis. O rašyti reikia pasistengti ir rašyti tol, kol pajausite, kad lengvai ir automatiškai rašydama ranka nebedaro klaidų.

Taip pat klausykitės anglų visur ir visada – stebėkite filmus, klausykitės žinių, nors suprantate gal tris žodžius, klausykitės dainų. Visa tai jums padės anglų kalbos mokymosi kelyje. Linkiu jums kuo geriausios kloties su šiais patarimais, nes būtent jie mūsų praktikoje išmokė daugybę žmonių anglų kalbos – ne tik skaitymo, tarimo, bet ir rašymo. Good luck.

Na ką gi, įžangą padarėme, judame toliau. Šią pamoką ir toliau bendrausime paprastuoju esamuoju (Present Simple) laiku, pakalbėsime apie įprastos dienos veiksmus, taip pat jūsų laukia dialogas angliškai su užsieniete. Tai yra Jolanta su Pauliumi suvaidins situaciją, kuomet du nepažįstamieji šnekasi angliškai. Jau iš turimų žinių, dėliosime sakinius, klausimus. Jie bus tikrai paprasti.

Tik nepamirškite, kad anglų kalba savo struktūra skiriasi nuo lietuvių, todėl žodžių eiliškumas būtinas. Pristatant dialogą paaiškinsiu kelias vietas, kurios gal bus kiek neaiškios. Tačiau dialogą turėtumėte puikiai suprasti ir išmokti panašiai kalbėti. Tai yra beveik tokiais pačiais sakiniais. Nes jei bandysite tai daryti lietuviškomis struktūromis, kaip jums patinka, galite gerokai iškrypti iš kelio. Todėl siūlome pokalbį pramokti mintinai.

Tad pradėkime.

  Daily routines
dienos veiksmai

Ką gi pirmiausia veikiame? Pirma prabundame.

  to wake up
prabusti

Sakysime naujus veiksmažodžius bendratimi su dalelyte to. Ką veikti? – prabusti, o vėliau, sakiniuose, kai jau pritaikysime juos asmenims, dalelytės "to", žinoma, neliks.

  to get up
atsikelti
  to make a bed
pasikloti lovą
  to have a shower
nusiprausti po dušu
  to clean the teeth
išsivalyti dantis
  to dress up
apsirengti
  to put on clothes
apsirengti
  to have breakfast
valgyti pusryčius, pusryčiauti
  to have a cup of coffee
išgerti kavos

Testas   


Pasitikrinkite žinias.
Testą galite kartoti tiek kartų, kiek tik pageidaujate.