10 šiuolaikiškų anglų kalbos žodžių, kuriuos reikia žinoti

šiuolaikiški anglų kalbos žodžiai

Ne viską galima išmokti klasėje - štai kodėl mes atrinkome 10 naujausių anglų kalbos žodžių, kad Jūsų pokalbiai anglų kalba būtų dar įdomesni ir vaizdingesni. Nežinote kaip juos vartoti? Nepergyvenkite, straipsnyje rasite aprašymus ir pavyzdžius, kaip vartoti šiuos žodžius sakinyje.


Earworm


Tai daina ar melodija, kurią išgirdus ši įstringa galvoje.

Pavyzdys: That new Taylor Swift song is such an earworm! – Ta nauja Taylor Swift daina tokia įsimintina.


Staycation


Praleisti atostogas namuose, o ne keliaujant po užsienio šalis. Dažniausiai tiesiog leisti maloniai laiką namuose ar vietinėse vietovėse.


Pavyzdys: I’m having a staycation this summer, as I’m trying to save money. - Šią vasarą atostogausiu namie, nes bandau taupyti pinigus.


Webisode


Serialo serija sukurta žiūrėti išskirtinai internetu. Tai gali būti internerinio serialo dalis arba serija skirta reklamuoti televizijos serialą.

Pavyzdys: There’s a new Breaking Bad webisode online, have you seen it? – Internete yra nauja Breaking Bad serija, ar matei ją?


Anglu24.lt kalbos kursai - smagūs ir efektyvūs!


Crowdfunding


Ieškoti rėmėjų savo projektui ar verslui, prašant didelio žmonių skaičiaus pagalbos (dažniausiai internetu) investuoti mažą pinigų sumą - dažniausia tokiose svetainėse kaip Kickstarter ar Indiegogo.

Pavyzdys: We raised enough money to launch our business using crowdfunding. – Mes surinkome pakankamai pinigų pradėti verslą naudodami masinį finansavimą.


Glamping


Prabangus stovyklavimas! Toks stovyklavimas, kai nenorime atsisakyti patogumų, gyvenant prabangiose jurtose ar nameliuose su visais patogumais.

Pavyzdys: We’re going to be glamping at Glastonbury this year. – Šiais metais mes vyksime stovyklauti su visais patogumais į Glastonberį.


Lookalikey


Žmogus ar daiktas labai panašus į kitą asmenį ar daiktą, dažniausiai vartojamas lyginant panašų asmenį su garsenybe.

Pavyzdys: Have you seen the Prince William and Kate Middleton lookalikes over there? – Ar matei Princo Williamo ir Kate Middleton antrininkus štai ten?


Handover


Šis žodis politikoje reiškia įgyti žemės ar nuosavybės. Tačiau šiais laikais jis vartojamas darbe, perduodant kontrolę ar atsakomybę kitam asmeniui, kol atostogaujame arba kai išeiname iš darbo.

Pavyzdys: I’ll send my notes in a handover email so you can continue the project while I’m away. – Aš persiųsiu informaciją el. paštu, kad tu galėtum tęsti projektą kol būsiu išvykęs.


šiuolaikiški anglų kalbos žodžiai

Meh


Nuobodus, neįdomus. Taip pat šį žodį galima vartoti išreiškiant jog tau neįdomu, ar esi abejingas. Tai vokalinis sutrūksčiojimo pečiais atitinkmuo.

Pavyzdys: The film was a bit meh. – Filmas buvo neįtraukiantis.


Binge-watch


Tai serialo žiūrėjimas, kai peržiūrimos viena po kitos kelios serijos iš eilės vienu prisėdimu.

Pavyzdys: I’m planning to binge-watch the entire series of Game of Thrones this weekend! – Šį savaitgalį planuoju peržiūrėti visas Sostų karų serijas!


Bae


Tai meilybinis žodelis vaikinui ar merginai, sutrumpinimas iš „babe“ ar „baby“. Taip pat sakoma, kad tai „before anyone else“ sutrumpinimas.

Pavyzdys: See you later, bae. – Susitiksime vėliau, mažyte.


Nemokama pamoka PRADEDANTIEMSNemokama pamoka PAŽENGUSIEMS
Anglų kalbos kursai