Kaip paįvairinti anglų kalbos mokymąsi?

mokytis

Mokymasis naujoje vietoje


Mokymasis toje pačioje patalpoje kiekvieną kartą galite labai greitai atsibosti. Jeigu užsienio kalbos mokotės tik namuose, pabandykite eiti į biblioteką ar kavinę. Aplinkos pakeitimas nuteikia pakiliai ir padidina motyvaciją mokytis, be to, įrodyta, kad mokymosi aplinkos pakeitimas taip pat pagerina atmintį. Juk smegenyse susiformuoja ryšiai tarp to, ką studijuojame ir kur esame. Mokydamiesi naujoje aplinkoje, priverčiame savo smegenis kurti naujus ryšius. Kuo daugiau jungčių susiformuoja smegenyse, tuo labiau tikėtina, kad prisiminsime tai, ką išmokome!


Susiraskite pašnekovą


Įvaldykite šnekamąją anglų kalbą susirasdami angliškai kalbančių pašnekovų internete. Galbūt susipažinsite su kitais žmonėmis, kurie taip pat mokosi šios kalbos. Rekomenduojama apsilankyti interneto svetainėje Conversation Exchange, kuri padeda besimokantiesiems kalbų mokytis vieniems iš kitų apsikeičiant savo žiniomis.


Visos pamokos


Anglų kalbos kursai

Mokykitės iš filmų


Kas nemėgsta žiūrėti filmų? Jeigu filmų žiūrėjimą galime suderinti su anglų kalbos mokymusi – tuo geriau! Filmus užsienio kalba patariama žiūrėti su titrais – taip lengviau įsimename naujus žodžius ir frazes.


Skaitykite anekdotus ir komiksus

Apsilankę bibliotekoje, galite paieškoti knygų su trumpomis linksmomis istorijomis – anekdotais ar komiksais – tai yra stebėtinai greitas mokymosi būdas. Norint suprasti angliškus pokalbius, svarbu ne tik kalbėti ta kalba, bet ir suprasti anglų kultūrą. Humoras yra neatsiejamas nuo kultūros – tai, kas yra juokinga vienoje šalyje, gali neturėti jokios prasmės kitoje šalyje. Anekdotų skaitymas yra puikus būdas įsiminti kalambūrus ir frazeologizmus. Angliškų juokų knyga neabejotinai pralinksmins, be to, leis geriau suprasti kas anglams kelia juoką.


Išmokite šnekamosios kalbos


Viena įdomiausių dalių mokantis anglų kalbos – tai šnekamosios kalbos žodžiai ir frazės. Slengas pokalbį daro gyvesnį, įdomesnį ir mažiau šablonišką.


Dainuokite karaokę


Išmokite keletą angliškų dainų ir dainuokite kartu. Išties gali būti įdomu išmokti patinkančių angliškų dainų tekstų prasmę. Lyrics Training yra puiki mėgiamiausių angliškų dainų tekstų mokymosi platforma. Juk angliškas dainas dainuoti galime namuose, gamindami vakarienę, arba tiesiog duše, o galbūt subūrę keletą draugų patraukti į barą ir uždainuoti karaoke. Angliškų tekstų dainavimas yra puikus būdas lavinti intonaciją, be to, tai yra labai smagu.


Rašykite tinklaraštį


Susipažinę su internetinių tinklaraščių kūrimo principais, galite pradėti kurti savo tinklaraštį anglų kalba. Skirkite šiek tiek laiko rašydami angliškai kiekvieną dieną. Galite tiesiog rašyti apie tai, ką veikėte dieną ar kaip sekasi mokytis anglų kalbos. Nors internetinį tinklaraštį gali matyti visi, turėkite omenyje, kad visada galite jį paversti privačiu ir matomu tik jums. Be to, savo mintis ir patirtis visada galite užsirašinėti į sąsiuvinį ar užrašų knygelę. Šis pratimas yra puikus būdas, leidžiantis išmokti aiškiau reikšti savo mintis anglų kalba.


Sekite savo progresą


Interneto svetainė Giveit100 suburia visus, kurie siekia patobulinti savo veiklą ar išmokti ką nors nauja per 100 dienų. Tiesiog kiekvieną dieną įrašykite 10 sekundžių trukmės vaizdo įrašą, kaip jums sekasi mokytis anglų kalbos, ir įkelkite savo nufilmuotą medžiagą į šią interneto svetainę. Tai yra puikus būdas stebėti savo daromą pažangą bei sulaukti palaikymo iš visos internetinės bendruomenės! Be to, atsakinėdami į šios internetinės bendruomenės narių paliekamus komentarus taip pat lavinsite savo kalbą.


Nemokama pamoka PRADEDANTIEMSNemokama pamoka PAŽENGUSIEMS