Anglų kalbos artikelių vartojimas (I dalis)


artikeliai

Anglų kalbos artikelių vartojimas yra gana painus, todėl pabandysime išsiaiškinti kokį artikelį kada ir kur reikia naudoti.


Taigi kas yra artikelis? Artikelis yra būdvardis, kaip ir būdvardis artikelis apibūdina daiktavardį.


Anglų kalboje yra du artikeliai – the – žymimasis (definite) ir - a / an – nežymimasis (indefinite).

Artikeliai apibūdina konkretų arba abstraktų daiktavardį.After the long day, the cup of tea tastes particularly good.Šiuo atveju vartodami artikelį the pasakome, kad konkreti diena buvo ilga ir, kad konkretus arbatos puodelis buvo skanus.After a long day, a cup of tea tastes particularly good.Šiuo atveju vartodami artikelį a mes pasakėme, kad bet kuris puodelis arbatos būtų skanus po ilgos dienos.Let's read the book.Šiuo atveju vartodami artikelį - the - nurodome, kad galvojame apie konkrečią knygą, kurią norime perskaityti.Let's read a book.Artikelis – a - nurodo, kad norime perskaityti bet kokią, nekonkrečią knygą.


The artikelis naudojamas įvardinti konkretų ar išskirtinį objektą iš grupės.I just saw the most popular movie of the year.Yra daug filmų, bet tik vienas yra populiariausias, todėl vartojame – the.


A / an – vartojamas įvardinti nekonkretų, neišskirtinį objektą iš grupės.I would like to go see a movie.Mes nekalbame apie konkretų filmą. Kalbame apie bet kokį filmą. Yra daug filmų ir aš noriu pamatyti bet kurį. Aš negalvoju apie jokį konkretų filmą.Paanalizuokime kiekvieną artikelį atskirai.Nežymimieji artikeliai a ir anA ir an artikeliai signalizuoja, kad daiktavardis yra neapibrėžtas ir yra kalbama apie bet kurį objektą iš grupės.My daughter really wants a dog for Christmas.Kalbama apie bet kokį šunį. Mes nežinome kurį šunį, nes kol kas dar neišsirinkome.Somebody call a policeman!Kalbama apie bet kokį policininką. Mums nereikia konkretaus policininko. Mums reikia bet kurio laisvo policininko.When I was at the zoo, I saw an elephant!Čia kalbame apie vieną nekonkretų daiktą – dramblį. Zoologijos sode yra turbūt keletas dramblių, bet mes kalbame tik apie vieną.


Anglų kalboje nežymimasis artikelis taip pat vartojamas nurodyti priklausymą grupei.I am a teacher.Aš priklausau dideliai mokytojų grupei.Brian is an Irishman.Brainas yra žmonių grupės – airių – narys.Seiko is a practicing Buddhist.Seiko yra žmonių grupės – budistų – narys.Ar vartosime a ar an artikelį priklauso nuo garso, kuriuo prasideda žodis einantis iškart po artikelio.

a + vienaskaitos daiktavardis prasidedantis priebalse:

a boy
a bike
a zoo
a dog

an + vienaskaitos daiktavardis prasidedantis balse:

an elephant
an egg
an apple
an idiot
an orphan

a + vienaskaitos daiktavardis pradedamas tarti priebalse:

a user

tariama [ˈyo͞ozər], taigi prasideda garsu tariamu kaip priebalsė 'y', tuomet vartojamas artikelis – a.

a university
a unicycle

an + daiktavardžiai, kurie prasideda su netariama „h“:

an hour [ˈou(ə)r]

a + daiktavardžiai, kurie prasideda su „h“:

a horse [hôrs]

Jeigu prieš daiktavardį eina būdvardis, tai, kurį artikelį vartosime a ar an priklauso nuo pirmosios būdvardžio raidės tarimo, kuris iškart eina po artikelio:

a broken egg
an unusual problem
a European country

O dabar atlikime testą ir pasipraktikuokime artikelių a ir an vartojimą:Anglų kalbos artikelių vartojimas (II dalis)
Nemokama pamoka PRADEDANTIEMS


Nemokama pamoka PAŽENGUSIEMS
Anglų kalbos kursai