9 novelės anglų kalbai tobulinti

noveles anglu kalba

Skaitymas yra vienas iš smagiausių ir efektyviausių būdų pagerinti jūsų anglų kalbos įgūdžius. Kol mėgausitės puikia istorija, praplėsite savo žodyną ir sužinosite naujas sakinių struktūras.

Štai mūsų atrinktos devynio novelės anglų kalbos žinioms tobulinti.


1. The Wind in the Willows (Vėjas Gluosniuose) – Kenneth Grahame


Ši klasikinė pasaka nukels mus į Anglijos kaimą ir papasakos gyvūnų gyvenančių netoli upės nuotykius. Kenetas Greihemas savo išgalvotas istorijas pasakoja paprasta anglų kalba, todėl jas skaityti malonu tiek vaikams tiek suaugusiems.


2. Lord of the Flies (Musių valdovas) – William Golding


Ši knyga tai moderni klasika ir yra įtraukiama į mokymosi programas mokyklose visame pasaulyje. Sudužus lėktuvui grupelė berniukų yra atskiriami negyvenamoje saloje, o bendruomenė, kurią jie susikuria, išsivysto į žiaurų elgesį. Goldingo kalba dramatiška ir vaizdinga, beveik kaip poezija, todėl jausitės taip lyg pats dalyvautumėte įvykiuose.


3. The Old Man and the Sea (Senis ir jūra) – Ernest Hemingway


Ernestas Hemingvėjus yra gerai žinomas dėl savo tiesaus rašymo stiliaus ir trumpos sakinių struktūros, kuri puikiai tinka besimokantiems anglų kalbos, be to dauguma žmonių yra skaitę šią knygą mokykloje. Nedidukas romanas „Senis ir jūra“ pasakoja apie senio kovą su žuvimi ir už žuvį - apie žmogaus kovą su likimu ir už išlikimą.


Anglu24.lt kalbos kursai - smagūs ir efektyvūs!


4. Animal Farm (Gyvūnų ūkis) – George Orwell


Tai trumpa alegorija, kurioje vieno Anglijos ūkininko gyvuliai užima bolševikinių revoliucionierių vaidmenis. Knyga atspindi svarbiausius Stalino eros įvykius. Novelėje yra naudojama paprasta anglų kalba, o gyvūnai kalba trumpais, aiškiais sakiniais.


5. Tuesdays with Morrie (Antradieniai su Moriu) – Mitch Albom


Tikra istorija apie mirštančio profesoriaus ir po daug metų grįžusio jo studento pokalbius esminėmis egzistencinėmis temomis. Tai puiki knyga patobulinti šnekamosios kalbos skaitymą bei rašymą.


6. High Fidelity – Nick Hornby


Šią knygą privalo perskaityti visi muzikos mylėtojai. Ši šiuolaikiška istorija parašyta kasdieniniu kalbos stiliumi ir yra pasakojama pagrindinio veikėjo Robio akimis. Robis yra vinilininių plokštelių įrašų parduotuvės savininkas, gyvenantis šiaurinėje Londono dalyje. Istorija greitai rutuliojasi skaitant trumpus, juokingus pokalbius tarp veikėjų.


7. The Giver (Siuntėjas) – Lois Lowry


Lauri naudoja trumpus sakinius ir paprastą gramatiką, kad sukurtų nuo pat pradžių dėmesį prikaustančią istoriją. Didelės vidinės įtampos kupina šiuolaikinės amerikiečių rašytojos apysaka apie tobulai sutvarkytą ateities visuomenę. Tačiau dvylikametis Jonas skausmingai suvokia, kiek daug tokia visuomenė yra praradusi... Šis neįprastos išmonės kūrinys bet kokio amžiaus skaitytoją privers susimąstyti apie žmonijos dabartį ir ateitį, apie stulbinančius laimėjimus ir skaudžius praradimus.


8. Fantastic Mr Fox (Nuostabusis Ponas Lapinas) – Roald Dahl


Roaldas Dalis yra vienas iš geriausių vaikų literatūros autorių ir taip pat labai populiarus tarp suaugusių. Vaikiškos knygos, tai puikus būdas pradėti skaityti anglų kalba, kadangi jų scenarijus būna įdomus, o dialogai linksmi.


9. The Curious Incident of the Dog in the Night-Time (Tas keistas nutikimas šuniui naktį ) – Mark Haddon


Tai pasakojimas apie viena autizmo forma sergantį berniuką Kristoferį, kuris tiria, kas nudobė kaimyno šunį. Kadangi pasakojama Kristoferio akimis, tai paaiškinimai apie viską, ką jis mato yra aiškūs ir paprasti suvokti.


Nemokama pamoka PRADEDANTIEMSNemokama pamoka PAŽENGUSIEMS
Anglų kalbos kursai