Skip to Content

Trisdešimta pamoka

Dėmesio! Jūs matote tik garsinės medžiagos ir konspekto pradžią. Užsisakykite dabar ir gaukite visą anglų kalbos pamoką, kurioje galėsite išklausyti tolimesnį įrašą, pamatyti video ir žodynėlį, taip pat turėsite progą įtvirtinti tarimą bei peržiūrėti užrašus. Visą medžiagą galėsite parsisiųsti mp3 formate!

Kodėl verta mokytis?

Įsigykite pamokas dabar!

1 pamoka - nemokama!

 

 

Trisdešimtos pamokos trukmė - 22 minutės. Studijuosime artikelio the vartojimą, sužinosime kaip vartoti who ir what klausimuose. Kalbėsime apie sudėtinius sakinius ir jų subtilybes. Taip pat  dar keletas frazių su prielinksniais ir Present Perfect – Esamojo atliktinio laiko daryba.

 

 

 

 

 

Nemokamos dalies trukmė - 7 minutės. Visa pamoka - 22 minutės

pamokos audio medžiaga

 

 


Dialogas:

- Hello everybody, hello Pauly.

- Good afternoon.

- Today we are having the last English lesson at elementary course. How do you feel about it?

- I feel very well. I know that I made progress in English. I can speak and write. I understand English on the radio and TV. Every day I feel I know English more.

- Ok, let‘s start our final lesson.


Šiandien – paskutinę anglų kalbos elementary kurso pamoką mes studijuosime artikelio the vartojimą, sužinosime, kaip vartoti who ir what klausimuose. Kalbėsime apie sudėtinius sakinius ir jų subtilybes. Taip pat  dar keletas frazių su prielinksniais ir Present Perfect – Esamojo atliktinio laiko daryba.


Artikelis the


Kalbant  apie artikelius, reikia prisiminti tai, apie ką jau kalbėjome ir pasimokyti  naujus dalykus. Jau žinote, kad išsireiškimuose go to work, to school, to university artikelio nėra. Jo taip pat nevartojame, jei einame į bažnyčią melstis - go to church, jei kažkas vežamas į ligoninę gydytis - go to hospital, jei einame miegoti - go to bed. Jei apie mokyklą, ligoninę, bažnyčią kalbame kaip apie pastatą, tada artikelį the vartojame. Palyginkite sakinius ir pažiūrėkite, kuo jie skiriasi:

We go to church on Sundays.

Let's meet in the church.

  

 


Komentarai

sveiki,pamokeles tikrai idomios ,bet noretusi maziau muzikos.Mane labai blasko ir trukdo susikaupti.Aciu.

Baigiau pradinį lygį ir skubu į pažengusiųjų. Puikūs kursai greitam anglų kalbos pakartojimui, žinių atgaivinimui ir įtvirtinimui, spragų užpildymui. Medžiaga nei per lengva, nei per daug sudėtinga. Metodika originali ir mano atveju - veiksminga. Žinoma, buvo galima atsiversti popierinį anglų kalbos gramatikos vadovėlį, ką aš ir dariau ne vieną kartą, bet patys suprantate, kad gramatikos vadovėliai būna labai nuobodūs. O jei nuobodu, tai ir žinios neįsisavinamos.

Klausimas dėl who / what vartojimo, kai vienais atvejais jis reiškia - "kas", kitais - "ką" ir kai vartojamas / nevartojamas pagalbinis veiksmažodis. Bendrą taisyklę supratau. Tačiau prašau padėkite išnagrinėti šį sakinį: "After mental check-up of life achievements you will ask yourself what you have learned from past experiences and what goals you need to achieve further".

"What" šiame sakinyje verstini į "ką" ("ko") ir "kokių" ("kokius"); "have learned" yra Present Perfect Tense?

1. Pradėkime nuo sakinio pabaigos. Kodėl nėra "do" tarp "goals" ir "you"? O jeigu tai būtų atskiras klausimas, o ne sakinio dalis, ar pridėtume "do" ir sakytume - What goals _do_ you need to achieve further?

2. Kodėl "have" yra tarp "you" ir "learned", o ne tarp "what" ir "you"? O jeigu tai būtų atskiras klausimas, o ne sakinio dalis, ar pakeistume "have" vietą ir sakytume - What _have_ you learned from past experiences?

Labai fantazijos Glasses Sad( Wink Love Glasses Glasses Crazy Beer

aciu pauliau ir jolanta Love Wink Sad

Man labai patinka sitas saitas del to kad galima ismokti labai gerai anglu Smile Smile Smile Smile Smile

thanks for a little bit to learn i just with one eye looked to leson 31 its so easy i didnt even need to leson.well iam a year and 5 months there. Wink Wink well thanks for a litle bit

man labai patinko sios pamokos butinai isigysiu ir pazengusiu lygi Smile

man tikrai padejo sios anglu pamokeles Wink puikios pamokos :Cool Wink Tongue Glasses Love Innocent Beer Grade Cash Crown Drunk Star

aciu mokytojai jolantai ir studentui pauliui Glasses

ačiū Jolanta ir Pauliau, puikios pamokos Smile Bet aš labai pasigendu užduočių, kad iškarto įsisavinti išmoktą pamoką. Ir galėtumėte dažniau pavyzdžius sakyti lietuviškai ir tik po to angliškai, kaip 19-oje pamokoje, skatintumėte mus mąstyti.

jus nuostabus mokytojai daug padejot

Santa tikrai labai pravercia sitos pamokos daug lengviau mokintis nei mokykloje ruosiusi gruodi skristi i dublina tai pazesiu ka ismokau:)

ačiu tau Jolanta ir Pauliau man jūs labai pdėjot aš tris kartus su tom pamokėlėm vargau kol išmokau daug geriau anglų kalbą Smile Smile Smile Smile

Ačiū, Jolanta. Su jumis pavyko tai, ko 50 metų negalėjau padaryti.
Ir net jei atsitiktų taip, kad pamirščiau viską, ką išmokau, šilumos, sklindančios nuo jūsų su Paulium pamokėlių, pamiršti NEĮMANOMA.

man patinka mokytis anglu kalba nors man 1 mete Smile

dievinu sias pamokas daugiau bus ? Laughing out loud

Man patiko sitos pamokos Wink

Na ir kaip? Smile

Per kiek laiko galima ismokt viena pamoka? Smile Wink

As ir gyvenu anglijoje ir gi na tarimas skiriasi kaip diena ir naktis kaip kurie britai turi toki aksenta kad su jais kalbedamas pasijuntu lyg as nieko nemoku jie nekalba o murma ,o va su kitais emigrantais kalbet daug paprasciau ir juos supranti geriau ir jie tave geriau supranta.

neisivaisduoju kodel visos anglu pamokos vadinamos butent anglu. cia grynai amerikieciu kalba ir tai su netaisyklingu tarimu mokoma. pati gyvenu anglijoje cia zmones sneka visiskai kitaip nei buvau mokyta moklykloje. dabar pati mokau anglu kalbos cia atklydusius lietuvaicius.

AČIŪ už pamokėles, skrendu į Londoną šventėms, bus matyt, ką išmokau...Linksmų ,laimingų, skalsių ir džiaugsmingų švenčių visiems Smile

Smile Aciu uz pamokas.Jus daug padejote mokantis anglu kalba.Linkiu Jums LAIMINGU NAUJUJU METU.

Ačiū už pamokėles, tikrai labai vertinga ir šauni idėja Smile
Tik labai jau laukiam nesulaukiam pamokėlių antro lygio Smile

Oi smagios pamokos! aciu jums labai Glasses Laukiu antro lygio!

pabandyk ieiti i savvo eleektronini pasta ir per ten pasiklausyti Smile

Smile Aciu jum labai uz dovana tik kuo maziau tos muzikos pamokeles tai geros

Labai ačiū už nemokamą pamokėlę Smile Šauni dovanėlė mums Smile

laba diena as nupirkau sita pamoka ir kada as gausiu medziaga nes man neatsiranda :?

ACIU UZ DOVANAS Smile LABAI VERTINGOS Smile