Skip to Content

Septinta pamoka

Dėmesio! Jūs matote tik garsinės medžiagos ir konspekto pradžią. Užsisakykite dabar ir gaukite visą anglų kalbos pamoką, kurioje galėsite išklausyti tolimesnį įrašą, pamatyti video ir žodynėlį, taip pat turėsite progą įtvirtinti tarimą bei peržiūrėti užrašus. Visą medžiagą galėsite parsisiųsti mp3 formate!

Kodėl verta mokytis?

Įsigykite pamokas dabar!

1 pamoka - nemokama!

 

 

Septintos pamokos trukmė - 26 minutės. Susipažinsime su kitų šalių pavadinimais, išsiaiškinsime, kas sudaro Didžiąją Britaniją ir Jungtinę Karalystę. Kalbėsime apie taisyklingą angliško sakinio konstrukciją. Prisiminsime daiktavardžių daugiskaitą. Mokysimės veiksmažodžio - to be - asmenavimo (teigiama forma). Naudosime jau žinomas frazes bei išmoksime naujų.

 

 

 

 

Nemokamos dalies trukmė - 9 minutės. Visa pamoka - 26 minutės

pamokos audio medžiaga

 

 

1 pamokos dalis

 

Hello dear people. Sveiki brangieji.

Dear - brangus

People - žmonės

Dialogas:

 - Hello dear people! Hello Pauly.

 - Hello students, hello Joly.

 - How is life?

 - Good, thank you. How are you?

 - Fine, thanks


Have fun with English anywhere at any time. Anglų pamokėlės pasieks jus visur ir visada. Anglu24.lt - tai galimybė mokytis bet kuriuo paros metu. Let's go. Pradėkime.
 

Prisiminkime kokių šalių pavadinimus jau mokame angliškai?

Lithuania - Lietuva

Latvia - Latvija

Estonia - Estija

Poland - Lenkija

Russia - Rusija


Susipažinkime su labiau nuo Lietuvos nutolusiomis šalimis. Taigi, anglų kalbos mokyti mus pradėjo anglai, daugelis tautiečių pramynė kelius į didžiąją Britaniją, tad pradėkime nuo jos.

Great Britain - Didžioji Britanija

 

Žodelį great jau vartojau mūsų pamokėlėse. Šis žodis turi kelias reikšmes, viena jų:

Great - puiku

 

Prisiminkite šio žodžio tarimą, nes pamatę kaip žodis parašytas, besimokantieji anglų kalbos, dažnai jį taria netaisyklingai. Minėjome, kad žodis great turi kelias reikšmes, kaip ir daugelis anglų kalbos žodžių. Įsivaizduokite, kad kai kurie žodžiai gali turėti po penkias, septynias ar net dvylika reikšmių.

Dar kartą susidarė proga jums priminti, kad mokantis anglų kalbos reikia atkreipti dėmesį į kontekstą, tai yra į šalia mūsų nagrinėjamo sakinio esančius kitus sakinius.

Tad kai kalbama apie Didžiąją Britaniją

Great - didžioji

 

Didžiosios Britanijos valstybę sudaro trys šalys. Gal žinote kokios?

England - Anglija

Scotland - Škotija

Wales - Velsas

 

Jungtinę karalystę sudaro Didžioji Britanija ir Šiaurės Airija.

Ireland - Airija

 

Daugelis lietuvių pažino Airiją ir gyvena joje, tačiau tik Šiaurinė Airija įeina į Jungtinę Karalystę.

Northern Ireland - Šiaurinė Airija

 


Komentarai

Smile man šis puslapiukas labai palengvina anglu mokymasi labai siaip sunkiai sekasi nors as jau busiu sestoke

Sveiki, super pamokėlės!!! Labai dėkoju už galimybę gulėti lovoje ir mokytis:))) Gaila, kad žodynėlio negalima parsisiųsti, o gal galima, bet aš kaž ko nesupratau??? Parašykite ar galima? :)Būsiu labai dėkinga už informaciją.

Dabar supratau artikelių (a) ir (the) panaudojimą ,ačiū hag.julie .

jau liko nebeaisku su artikeliais: (a) kuris naudojamas vienaskaitoje zmonems,gyvunams,daiktams ir zymimasis artikelis {the),kuris zymi konkrecia vieta. the dog bit a girl -gera zodziu tvarka ;the girl bit a dog -bloga .vertimas ju aiskus,bet kas gautusi jei artikeliu nesukeistume ir pasakytume a girl bit the dog?

Kodėl gi bloga? Laughing out loud žiūrint kas kam įkando
a girl bit the dog - trumpai galima būtų paaiškinti taip: kažkokia mergaitė įkando konkrečiam šuniui
the dog bit a girl - konkretus šuo įkando kažkokiai mergaitei.

Fainas puslapis labai padeda ;]*

man tai irgi patinka Smile

Anglas supras , jei kazka snekesim, nei nieko nesakysim Wink Dirbu, kur anglu kalba pagrindine, ir sneku taip, kaip atsimenu pries 27 metus!!! mokino mokykloje, ir susisneku. Nusipirkau visas pamokeles, kad prisimint butent tu esminiu artikeliu, laiku ir kitu anglu kalbos silpnybiu...Aciu, kad yra sis puslapis, nes moketi, kad ir po 25-30 Lt uz viena akademine valanda, nelabai kas sugebes... Taigi bukim draugiski, sypsokimes ir mokinkimes...Visiems sekmes. Love Smile

as nelabai suprantu kodel kodel kimbate prie kiekvieno zodzio viespatie juk galima rinktis jei nepatinka sitos pamokos eikite i miesta mokekite uz pamoka po 40 litu ir busite laimingi as pvz; mokausi snekamosios kalbos ir man tai visai patinka

Love

Man irgi. Bet gaila, kad tik pirma dalis nemokama. Smile

sveikuciai man taip pat sunkiai sekasi mokytis Sad Sad(

man labai patinka anglu kalba

ANGLAS SUPRAS MUS JEIGU KALBESIME LETAI, BET JEIGU SUMALSIME GREIT , TAI SUSIMAUSIME...NESKUBEKIM IR NESIJAUDINKIM..

Smile Love English lessons

Ne manau,kad neimanoma.Aciu uz patarima mantuxx19.

Tiesa sakant mazai kas noretu su tavim kalbet jei letai galvosi bent jau mano atveju taip yra pwz kalbetum su lietuviu kuris letai masto ir menkai kalba lietuviskai,tai kiek kantrybes turesi su juo taip sneket.jei nori kalbet greita angliskai turi pamirst galvot lietuviskai,turi galvot angliskai ir negalvot apie gramatikos taisykles nes jei mastysi apie gramatika ir kaip cia verst is lietuviu i anglu tai uztruksi per ilgai.kazin ar imanoma vienu kartu galvot apie 2 dalykus?

Aciu Jums Pauly,Jus tikrai mane itikinote,kad as tarsiu greitai ir aiskiai,na o jei letai vistiek mane supras...

Mokomės lėtai kad jums būtų aiškų ir suprantama. O anglai tikrai supras. Iš savo patirties galiu teigti, kad anglai supranta įvairių tautybių akcentus.

O jums besimokant anglų kalbos kalbėjimo greitis vis didės, tad labai nenusiminkite jei dabar kalbate lėtai.

 

Pauly

Ar galiu paklausti?Jeigu mes mokomes letos Anglu kalbos ar tikras anglas mane suprastu?(Jus patys minejote,kad jie taria zodzius labai greitai) Puzzled

sveiki,gal yra kas noretu bendrauti angliskai,labai sunkiai sekasi:(mano skype joneee200

Smile geros pamokos Smile

O artikelio [a] neturetu buti "it is dog" ar galima ir be artikelio?

Wink Wink Wink pamokėlės tikrai nuostabios...... Galiu drąsiai ginčytis iki nukritimo ištardamas viena ar kitą žodelį grynu gryniausiais britas sako mano drg iš Anglijos jie klausia manęs , tu gyveni Lietuvoje o tartis pas tave kai Angliškai kalbi kaip gryno brito todėl sakau jums DIDELĮ AČIŪ......)))) Šio projekto įsteigėjams,

Smile Smile Tongue Wink :Cool

Pamokėlės tikrai geros.Šaunu. Smile

Smile Wink Tongue Sad Puzzled Sad( Crazy Glasses Love :Cool Beer Beer Beer Beer Beer Beer Beer Beer Beer Beer Beer Beer Santa Santa Santa Mail Exclamation Mark Quest Cash Crown Crown Tired

Star labai idomios pamokeles Wink

Geras dalykas cia tikrai Wink bet galetu buti ir nemokamai Sad ypac mokinukam kuriem rkia tu saskaitu papildymu ar pan. Puzzled bet aciu Innocent

Visai geras dalykas mokytis:P