Skip to Content

Dvylikta pamoka

Dėmesio! Jūs matote tik garsinės medžiagos ir konspekto pradžią. Užsisakykite dabar ir gaukite visą anglų kalbos pamoką, kurioje galėsite išklausyti tolimesnį įrašą, pamatyti video ir žodynėlį, taip pat turėsite progą įtvirtinti tarimą bei peržiūrėti užrašus. Visą medžiagą galėsite parsisiųsti mp3 formate!

Kodėl verta mokytis?

Įsigykite pamokas dabar!

1 pamoka - nemokama!

 

 

Dvyliktos pamokos trukmė - 24 minutės. Kalbėsime apie šeimą, šeimos narius. Sužinosime daug žodžių junginių su prielinksniais bei mokysimės sudaryti klausimus esamuoju paprastuoju (Present Simple) laiku. Taip pat į juos teigiamai arba neigiamai atsakysime.

 

 

 

 

 

Nemokamos dalies trukmė - 10 minučių. Visa pamoka - 24 minutės

pamokos audio medžiaga

 

 

 

Dialogas:

- Good day, my dear students. Hello, Pauly.

- Hello, Joly. Hello everyone. How is life?

- Not so bad, thanks. What about you?

- I can‘t complain, thanks.

- Are you busy these days?

- Yes, very busy.

- I hope you have time for English studies.

- Oh yes. I always have time for English.

- I see.

    
Jei nepasakome vieno ar kito žodžio vertimo, tai darome sąmoningai, sudarydami galimybę jums patiems sužinoti vieno ar kito žodžio reikšmę. Praeitoje pamokoje mokėmės mėnesius.

A month - mėnuo

    
Nepasakiau ir kai kurių kitų žodžių reikšmės. Taip pat pamokose atsiras vis daugiau naujų žodžių. Juos mokykitės neskubėdami, klausykite daug kartų ir kartokitės tol, kol pajausite, kad galite versti puslapį, tai yra mokytis kitą pamokėlę. Atkreipkite dėmesį į tas taisykles, apie kurias kalbėjome praeitą pamoką. Viena jų - vienaskaitos trečiojo asmens veiksmažodžių galūnė s.

Dialoge sutikome išsireiškimų:

I can‘t complain – negaliu skųstis

Busy - Užimtas

I see – suprantu

  


Komentarai

Patikslinkite prašau dar dėl artikelių a ir the
a - naudojamas vienaskaitoje kai galime suskaičiuoti daiktus, žmones, givūnus.
the - žymi konkrečioje vietoje esantį daiktą

Vienu atveju naudojamas a kitu the:
In a bank - banke
To the bank - į banką

Jei su night Club naudojamas the, tai kodel su shop ar house naudojamas a?
Do you dance in the nightclub?
Does your friend work in a shop?
Do your neighbours live in a big house?

Kodel naudojamas the o ne a?
Does your dog play with the ball?
Smile

Do you watch TV in the evening? - Ar jūs žiūrite televizorių kiekvieną vakarą? kam tas kiekviena? Laughing out loud

teisingas vertimas iš anglų būtų:"Ar jūs žiūrite televizorių vakarais?"vakarais-tai reiškia-kiekvieną vakarą.O lietuvių kalboje vartoti"vakarais"-netaisiklinga.,todėl ir verčiame-kiekvieną vakarą.

laba diena, visai pasimeciau, su in ir at, kuo skiriasi In a bank, ir At the cafe, juk abu nusako vietos buvima, banke ar kavineje, bet prielinksnis skiriasi, kodel? Puzzled

Laba diena, šiek tiek žemiau komentaruose išsamiai paaiškinome in ir at vartojimą. Paskaitykite ir tikrai bus aiškiau.

Raminta - norvegu24.lt

labai patogus budas pramokt snekamosios anglu kalbos,aciu

Norečiau paklsuti už kiek konkreciai laiko bus sukurtos rūsų pamokos?

as irgi atkreipiau demesi i vertima sakinio - ar jus ziurite televizoriu kiekviena vakara? man atrodo ,kad reiketu versti : do you watch TV every evening? o sakini-do you watch TV in the evening? versciau:ar jus ziurite televizoriu vakare? Ar toks vertimas teisingas???

Lietuviškai šnekamoje kalboje-Ar jūs žiūrite televizorių vakarais? O tai ,žinoma,reiškia,kad klausiama ar kiekvieną vakarą.Anglai mūsų pasakymo"vakarais" irgi nelabai gal suprastų..... Smile

superines pamokeles Smile

Mieli žmonės šio puslapio kurėjai ar galyte sukurti toki pats puslapį kaip anglų 24 tik jame dėstoma ne anglų o rūsų kalbą ir dar norėčiau paklausti kada bus baiktas kurti su vokečių kalba. Nes jo labai reikia būtų dėkui. Jei į tai bus atsižvelgiama į šį komentarą. Tai man labai svarbu.

Sveiki as noriu paklausti ar tinkamai jus isverte sita pastraipa i anglu kalba?
Do you watch TV in the evening? - Ar jūs žiūrite televizorių kiekvieną vakarą?
Glasses man atrodo kad truksta zodelio .every. , ar as teisus?

Tikslesnis vertimas būtų: Ar jūs žiūrite televizorių vakare?
sutikčiau, kad "kiekvieną vakarą" būtų "every evening"

Sveiki, http://vokieciu24.lt jau yra sukurta 15 pamokų. Sparčiai kuriame likusias, kad būtų visas pradinis lygis. Gal ateityje bus ir rusų kalbos pamokos.

Geros dienos!
Pauly

Laba diena,
As noreciau suzinoti kada vartoti a, o kada the? pvz> in the book, kodel negali buti in a book? Arba at the party ir at a concert..kodel ne at the concert arba at a party?

Laba diena, artikelių taisyklės pateikiamos keliose pamokose tam tirkomis dalimis. Pvz. 21 pamokoje ir kitose.

Taisyklių yra daug, bet pagrindinė ši:

Nežymimasis artikelis a arba an reiškia, kad kalbame apie vieną daiktą, jo neišskirdami. Jei sakome a book, vadinasi kalbu apie bet kurią knygą. Tačiau jei kalbame apie konkrečią knygą, pavyzdžiui ant stalo gulinčią knygą, tada sakome the book.

 

Smagaus mokymosi!
Pauly

Sveiki,
niekaip man neina taisyklingai ištarti žodžio ''Theatre''Kokie pratimai padėtų pramankštinti liežuvį tarimo atžvilgiu.O priebalsė r,kaip ją ištarti taisyklingai.Ar žiežuvis turi liesti gomurį.Būtų įdomu sužinoti taisyklingo tarimo patarimus,ir kokius pratimus vertėtų atlikti.
Su pagarba. Smile

Sveiki, tarimo ypatumai pateikti 1 pamokoje. Pasikartokite.

 

Smagaus mokymosi!
Pauly - Anglu24.lt

Ačiū už pastabas, tikrai praves rengiant kitas pamokas.

 

Smagaus mokymosi!
Pauly - anglu24.lt

Sveiki
Gyvenimas verčia mokytis anglų kalbos.
Dėkoju už pamokas, labai patogu mokytis ant sofos Smile Bet esu
lituanistė ir sielojuosi dėl netaisyklingos lietuvių kalbos. Tikiuosi, kad neįsižeisite dėl kelių pastabėlių. Žodis "klAusimas" yra pirmosios kirčiuotės ir yra kirčiuojamas visuose linksniuose pastoviai tvirtapradiškai. Reikėtų žodį IŠSIREIŠKIMAS keisti žodžiu POSAKIS.
Tikiuosi, kad mano pastabos pravers rengiant kitas pamokas Smile

Nesu gera anglu kalbos zinove, taciau per daug pamokose komentaru ir muzikos...

Dėje ptirtariu del tos muzikos. Ir aš turiu jums klausymų kas liečia žodžius net negaliu ištarti kai kuriu žodžių ką patartumete daryti šioje sistuaciojoje?

Laba diena,kodel neleid=ia klausytis garsin4s medžiagos.Pamokomis naudojuosi jau antri metai ir šiandien negalėjau įsijungti savo pamokų.Prašau paaiškinti ir sutvarkyti. Smile

Laba diena, Roma, gal jūs jau perkopėte ir esate aukštesniame nei mūsų kuriamas pažengusių lygis?

Anglu24 pamokų scenarijai ruošiami pagal specialią programą, tam tikromis temomis, laikomasi nuoseklumo aiškinant gramatikos subtilumus. Visi pokalbiai ir žodynas pritaikyti suprasti ir bendrauti kasdienėmis temomis, suprasti kitą žmogų ir pačiam išreikšti savo mintis.

Mūsų tikslas, kad pamokos būtų naudingos ir patogios savarankiškam mokymuisi. Kad mums tai pavyksta rodo kitų vartotojų atsiliepimai. Gaila, kad jums nepatiko.

 

Sėkmės!

Pauly - anglu24.lt

sveiki,pabandziau jusu pamokas ,butu nieko bet labai daug laiko skiriama niekam ,tai muzikai ,bereiksmiams pokalbiams,net nezinau ,ar pirkt daugiau, Sad(

Labai smagu sulaukti tokių klausimų. Vadinasi, tikrai atidžiai mokinatės Smile

In ir at vartojami vietai nusakyti. Jei ir neteisingai pavartosite, visi jus puikiai supras. Bet kad atsakyčiau į jūsų klausimą, pateikiu detalesnes taisykles, kurių pradinaime lygyje dar nemokiname.

In vartojamas, kai “viduje”:

  1. Kambaryje, pastate, gatvėjė, mieste, valstybėje – todėl “in the nightclub”
  2. Knygoje, popietiuje ir t.t., pvz. in the book
  3. Automobilyje, taksi, pvz. in the car, in a taxi
  4. Paveiksle, nuotraukoje, pasaulyje, pvz. in the picture, in the world

At vartojamas, kai “viduje”:

  1. Esantis šalia daikto, vietos, pvz. at the door, at the station
  2. Prie stalo, pvz. at the table
  3. Renginiuose, pvz. at a concert, at the party
  4. Vietose, kuriose atliekami tipiniai, įprasti veiksmai (žiūrimas filmas, studijuojama, dirbama), pvz. at the cinema, at school, at work. Todėl ir “at the caffe, at the office”

 

Tikiuosi, atsakiau į Jūsų klausimą.

 

Smagaus mokymosi,
Pauly - anglu24.lt
 

Iš tiesų, ar galite paaiškinti kas nors kuo skiriasi in, nuo at? Pavyzdziui At the office yra kabinete, o kodel negali buti in the office? jus teigiate, kad in yra isreiskiamas kaip "viduje", na sutinku, bet At taip pat gali reiksti "viduje".
Pvz: At the caffe - kavineje
In the nightclub - naktiniame klube
Tai kaip juos atskirti? Kada in, o kada at?

Do you watch TV in the evening? - Ar jūs žiūrite televizorių kiekvieną vakarą? Ar čia praleistas žodelis every (kiekvieną), ar taip gali būti?
Man kaip tik patinka dialogai, tekstai, nes tai aiškiai sunkiau, tenka kartu lėtai, pristabdant skaityti, nes iš karto nematydama teksto mažai ką suprantu, bet gi mes mokomės Wink O muzikėlė labai smagi, man patinka, ir mano papūgai Wink Smile

labai daug nereikalingu dainu ir dialogu jau pradeda nervinti

man cia viskas aisku tik labai daug informacijos kad spetumei viska suprasti reikia labai idemei sekti pamoka kai nieko nepraleidi tai ir nelieka neaiskumu aciu jums joly ir pouly